Времето: Предимно слънчево и почти тихо в по-голямата част от страната. В Източна България остава облачно

Общество

Днес облачността значително ще се разкъса и намалее повечето райони в Западна и Централна България. Ще бъде предимно слънчево и почти тихо. Сутринта на места в равнините и низините ще има намалена видимост и на отделни места - мъгла. Значителна обаче ще остане облачността над Източна България, където ще духа до умерен вятър. Минималните температури в повечето места ще бъдат между минус 5 и 0 градуса, а максималните – между 2 и 7 градуса.

Слънчево време ще преобладава над повечето планински масиви, като по-значителна ще бъде облачността над централните и източни дялове на Стара планина и Странджа. По високите части ще духа силен североизточен вятър. . На височина 1200 метра максималната температура ще е около 2 градуса, а на 2000 метра – около минус 4 градуса.

По Черноморието ще бъде предимно облачно. В крайния южен участък са възможни превалявания от дъжд са възможни. Вятърът ще бъде умерен и временно силен. Максималните температури на въздуха ще са между 4 и 6 градуса, а тази на морската вода – между 8 и 10 градуса. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.

Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 56 мин. и ще залезе в 17 ч. и 01 мин. Продължителността на деня е 9 ч. и 5 мин.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Как най-бързо да разпознаете лошото лидерство
Учени от Съединените щати направиха уникални наблюдения на повърхността на Слънцето
Седем причини да инвестирате в присъствието си в търсачките
Индикаторът за пазарните настроения на BofA достигна най-високото си ниво на оптимизъм от 2021 г.
На днешната дата, 9 август. Рождениците днес
12 ефективни метода да трансформирате живота си, когато се чувствате изцедени
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток