Времето: Ще продължи да нахлува студен въздух
В последния ден на месец януари облачността ще се увеличава и на отделни места в западната половина от страната ще превалява дъжд и сняг. Ще духа умерен вятър от изток-североизток и ще продължи да нахлува студен въздух.
Минималните температури ще бъдат между минус 1° и 4°, в София - около 1°.
Максималните температури ще са между 2° и 7°, в София – около 5°.
В планините ще бъде облачно с валежи от сняг. Ще духа умерен вятър от юг-югоизток, в Източна Стара планина, Странджа и Сакар - от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 3°, на 2000 метра – около минус 2°.
По Черноморието ще бъде облачно. Ще духа умерен, временно силен вятър от север-североизток. Ще застудява и максималните температури ще бъдат 3°-6°. Температурата на морската вода е 7°-8°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Слънцето в София изгрява в 07:42 часа и залязва в 17:38 часа. Продължителността на деня е 9 часа и 56 минути.
_10.png)
Графика: Национален институт по метеорология и хидрология
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.