Времето: Жегата остава, но с кратки валежи и гръмотевици

Времето: Жегата остава, но с кратки валежи и гръмотевици

През нощта на места, главно в североизточната половина от страната, ще има временни увеличения на облачността, краткотрайни валежи и гръмотевични бури. Ще духа слаб запад-северозападен вятър. Днес ще преобладава слънчево време. Ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места, главно в планинските и източните райони, ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър. Максималните температури ще са между 33° и 38°, София - около 33°.

В планините ще преобладава слънчево време. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. Ще духа умерен, по високите и открити части - временно силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 25°, на 2000 метра - около 18°.

По Черноморието ще преобладава слънчево време, но ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Максималните температури ще са 28°-33°. Температурата на морската вода е 24°-26°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала. Атмосферното налягане е близко до средното за месеца и ще остане без съществена промяна.

Слънцето в София изгрява в 6 ч. и 10 мин. и залязва в 20 ч. и 55 мин. Продължителността на деня е 14 ч. и 45 мин. Луната в София изгрява в 11 ч. и 27 мин. и залязва в 23 ч. и 47 мин. Фаза на луната: три дни преди първа четвърт.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Мерц: Според гаранциите, предоставени от САЩ на Украйна, бихме могли да отблъснем руските сили
След повече от десетилетие: NASA загуби връзка с орбиталния апарат на Марс Maven
Парламентът прие на първо четене удължителният бюджет за 2026 година
Зетят на Тръмп се оттегля от офертата на Paramount Skydance за придобиване на Warner Bros. Discovery
МАЕ: Глобалното търсене на въглища достигна рекордно високо ниво тази година, очаква се спад до 2030 г.
Норвегия ще взривява собствени мостове в случай на военен конфликт
Рекорд: Испания отчете близо 100 млн. туристи през 2025 г. и дебне конкуренцията