Актуализацията на бюджета готова до края на септември
Актуализацията на бюджета ще бъде подготвена до края на септември, тя се оказа неизбежна. Това съобщи на пресконференция в Министерски съвет днес служебният министър-председател проф. Георги Близнашки, предаде агенция "Фокус".
До края на септември правителството ще е готово и с промени и в Закона за електронното управление, а до 11 октомври ще бъдат подготвени окончателни варианти по оперативните програми за следващия програмен период, посочи проф. Близнашки.
За 1 месец, откакто е встъпило в длъжност, служебното правителство е изпълнило половината от приоритетните си задачи, отчете още той.
„От общо 66 приоритети и задачи към 10 септември са изпълнени 30, а в процес на изпълнение са 35. По една от задачите водеща е БНБ. Немалка част от тези неизпълнени ангажименти са свързани със законодателни инициативи, които ще предприемем след изборите – промени в Изборния кодекс, в Закона за прякото участие на гражданите в управлението и т.н.”, обясни премиерът.
Вече е започнало и отпечатванети на бюлетините за изборите, при изключително строги мерки за сигурност, посочи Близнашки
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Румъния: САЩ намаляват военното си присъствие на Източния фланг на НАТО
Свят |Модерната търговия у нас – над 6 млрд. лв. инвестиции за 15 години
Бизнес |Ръст на борсите в Европа, фокусът е върху корпоративните отчети и решението на Фед за лихвите
Финанси |Foxconn ще внедри хуманоидни роботи в завода си за AI сървъри в Хюстън
Компании |ЕЦБ гледа на 2029 г. като потенцилен период за стартиране на дигиталното евро
Финанси |80-годишна жена почина, забравена на остров от круизен кораб
Любопитно |Наталия Киселова подаде оставка като председател на НС, замени я Рая Назарян
Политика |Тръмп изрази съжаление, че не може да се кандидатира за трети мандат
Политика |Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Мениджър на годината 2025 |Проектобюджетът предвижда минималната заплата от 1 януари да е 605 евро
Политика |Силните финансови отчети в технологичния сектор успокояват опасенията от AI балон
Финанси |Бизнес перспективи: AI и онлайн пазаруването или как се пристрастяваме към Shein и Temu
Бизнес |Времето: Слънчево с температури до 21 градуса
България |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.