"Атака" пред разпадане, четирима депутати напуснаха партията

Общество

Съществуването на парламентарната група на „Атака” е под въпрос. Днес четирима нейни депутати се отцепиха. Така партията остана с десет народни представители, което е минималният брой за присъствие в парламента. При напускането на още един депутат „Атака” ще се разпадне.

В деня на Националния сбор на партията, решението си да напуснат групата на Волен Сидеров обявиха Борислав Стоянов, Огнян Тетимов, Димитър Карбов и Петър Хлебаров. Заявлението за напускане беше прочетено от парламентарната трибуна от председателя на парламента Цецка Цачева. Мотивите засега не са ясни.

Разцеплението в „Атака” започна преди около месец, след като доведения син на Волен Сидеров – евродепутатът Димитър Стоянов, му поиска оставката, заради слабите резултати на президентските избори. След скандала той бе изключен от партията.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 6 февруари. Имен ден празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла
Учени откриха микроорганизми, които произвеждат енергия в пълна тъмнина
Методът 3-3-3 за вършене на повече работа с по-малко напрежение
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Времето: Остава облачно със сутрешни мъгли. Силен вятър ще има в планините
Пробив: Назален спрей, който предпазва от всички форми на грип
На днешната дата, 6 февруари. Имен ден празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла
Изградете самоподдържаща се „клиентска екосистема“