ГЕРБ внасят нов вот за недоверие заради финансовата политика

ГЕРБ внасят нов вот за недоверие заради финансовата политика

ГЕРБ ще внесе до края на седмицата още един вот на недоверие, този път за финансовата политика на правителството, обяви депутатът от партията Ивайло Московски.

„Това ще е следващият вот на недоверие, с който законно ще поискаме управляващите да си тръгнат. Ако продължават по този начин, ние повече няма какво да направим, но българските граждани имат лимит на търпимостта, която ще видим докога ще бъде”, каза Московски пред Фокус.

Московски заяви, че партия „България без цензура” също има право, като инициира вот на недоверие в областта на здравеопазването. На въпрос дали ГЕРБ ще подкрепи техния вот на недоверие, той отговори: „Ние многократно сме заявявали, че няма нито един сектор на управление в държавата, който ние да подкрепяме или поне да му даваме минимална положителна оценка. Ние сме на мнение, че във всички секторни политики всеки един вот на недоверие, ако има разумни политици в парламента, може да бъде приет и правителството да си подаде оставката, независимо дали вотът е в сферата финанси, енергетика, здравеопазване или образование. Не одобряваме нито една от тези секторни политики и считаме, че има достатъчно основание във всеки един от тези сектори да бъде поискан успешно вот на недоверие”. 

Московски изрази убеждението, че след резултатите от евроизборите, ако в Народното събрание има разумни политици, мислещи за държавата, вотът този път трябва да мине успешно.

Това е петият поред вот на недоверие, внесен от ГЕРБ. Предишният, обоснован с провал на правителството в областта на енергетиката, бе отхвърлен от парламента едва миналата седмица с 116 гласа "против" срещу 93 "за". 

Първият вот на недоверие, внесен от партията на Бойко Борисов, беше с мотив за провал на правителството в областта на инвестиционното проектиране. Вторият – за провала в политиката на регионалното развитие и инвестициите, а третият  - за провал в сектор „Сигурност“. И трите предишни вота на недоверие бяха отхвърлени.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Първите глътки свобода: Как Кока-Кола проби Желязната завеса през България?
Борисов поискал от Ердоган да прекрати договора с Боташ
На днешната дата, 21 май. Свети Свети Константин и Елена. Рождениците днес
Тръмп обяви изграждането в САЩ на щит за противоракетна отбрана "Златен купол"
Италинските власти арестуваха близо 100 мафиота от калабрийската Ндрангета
Турция ще извлича шистов петрол от находище с предполагаеми залежи от 6,1 млрд. барела
Японският министър на земеделието подаде оставка заради непремерен коментар за кризата с ориза
Министерството на здравеопазването на САЩ отряза Харвард с 60 млн. за антисемитизъм