Две обвинения за шофьора, предизвикал екокатастрофата в Дебелец

Общество

Районната прокуратурата във Велико Търново е повдигнала две обвинения на турския шофьор, предизвикал катастрофата в град Дебелец. Наказанието, което водачът може да получи, е до 5 години лишаване от свобода и до 30 хил. лв. глоба, предаде БНР.

На 11 юли 45-годишният Юмер Вар преобърна автоцистерна, натоварена с опасния химикал стирол. Това предизвика обгазяване на Дебелец и наложи евакуацията на повече от 2000 души. По щастлива случайност инцидентът се размина без жертви.

Техническата експертиза е показала, че катастрофата не е предизвикана от повреда на автоцистерната, а е по вина на водача.

Юмер Вар е обвинен, че е шофирал с висока скорост, превозвал е опасен товар без необходимото разрешение и по непредпазливост е предизвикал замърсяване на околната среда. Той е с мярка за неотклонение "подписка", намира се в България и оказва съдействие на разследването.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Председателят на ПГ на „Прогресивна България“: Гарантирам абсолютна безкомпромисност към олигархичния модел "Борисов – Пеевски"
Токио обяви изграждане на най-голямата в света плаваща вятърна електроцентрала с капацитет 1 гигават
Дубай премахна минималния праг за инвестиции в недвижими имоти срещу разрешително за пребиваване в ОАЕ
Рекорд: 26 български плажа и 6 пристанища със знак за качество "Син флаг" за новия сезон
Reuters: САЩ ще закрият мисията за наблюдение на примирието в Газа
Не можете да бъдете ефективни лидери, ако не сте любопитни
Спрете да гоните "вайръл" победи!
На днешната дата, 3 май. Рождениците днес