Дирекцията за строителен контрол с нов шеф

Дирекцията за строителен контрол с нов шеф

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Росен Плевнелиев назначи инж. Милка Гечева  за изпълнителен директор на Дирекцията за национален строителен контрол (ДНСК), съобщиха от агенцията.

Инж. Гечева е с дългогодишен опит в сферата на строителният контрол. От 1999 г. работи в ДНСК, а от месец декември 2008 г. заема поста заместник-началник на дирекцията.

Сред първите задачи, които Гечева си поставя са преодоляване на негативите от съкращението на служителит и спешни законодателни промени, които да разделят функциите на общините и на ДНСК по отношение на контрола на строителството. „Трябва да се засили контролът върху общинските администрации като се извършват постоянни планови проверки. Трябва и да се засили вътрешния контрол в нашите дирекции”, заяви Милка Гечева”.

Двамата с министър Плевнелиев обещават още по-строги действия и прозрачност върху прилагането им по отношение на незаконното строителство 

Регистърът на заповедите за премахване на незаконно строителство ще стане публичен, съобщи министър Плевнелиев при представянето на новия началник на Дирекцията за национален строителен контрол Милка Гечева.
Регистърът, който и сега съществува в ДНСК, ще бъде качен на сайта, за да стане публичен и да се знае кой къде спира работата по изпълнение на заповедите за събарянето, за какви обекти става дума, какъв е всеки конкретен казус и защо е спрян.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 21 май. Свети Свети Константин и Елена. Рождениците днес
Първите глътки свобода: Как Кока-Кола проби Желязната завеса през България?
Тръмп обяви изграждането в САЩ на щит за противоракетна отбрана "Златен купол"
Министерството на здравеопазването на САЩ отряза Харвард с 60 млн. за антисемитизъм
Жителите на Канарските острови, Барселона, Валенсия и Мадрид излязоха на протести срещу туристите
Времето: До обяд слънце, следобед - дъжд
Добрият продуктов дизайн е повече от естетика
Възходът на дигиталния турист: Как изкуственият интелект и новите навици променят пътуванията?