До средата на август ще е готова и отсечката до "Петолъчката" от АМ "Тракия"

Общество

Отсечката на автомагистрала „Тракия” от Ямбол до „Петолъчката” трябва да бъде пуснат до средата на август. Това заяви пред БНТ министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова.

 Първоначалната идея беше отсечката да бъде пусната на 1 август, но инспекция показа, че се налага преасфалтиране на 3 километра заради несъответствие на нивата.

Целият Лот 4 от „Тракия” - от Ямбол до Карнобат, който е най-дългият, трябва да е готов догодина, както е по договор, обясни Павлова.

В същото време министърът разкри, че най-старият участък от магистрала „Тракия" се нуждае от пълна реконструкция. „Не говорим за преасфалтиране и рехабилитация, говорим за пълна реконструкция на платната в двете посоки", каза Павлова, която обясни, че за него не може да се разчита на европейски средства, тъй като става въпрос за текущ ремонт. По думите й поетапно в годините напред ще се залагат пари в бюджета и малко по малко ще се оправи.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ