Еднократна помощ за най-бедните в края на отоплителния сезон

Общество

Хората с най-ниски доходи ще бъдат подпомогнати еднократно в края на отоплителния сезон, съобщи социалният министър Хасан Адемов. В момента все още се уточнява какъв ще бъде размерът на помощта.

Мерките за финансово подпомагане са само един от инструментите за подпомагане и в никакъв случай не е решителният, каза Адемов, цитиран от "Дарик”. "Ако беше така, най-високоплатеното майчинство в България щеше да даде сериозен ефект и вместо да има тенденция за спад в раждаемостта, поне щеше да има някаква тенденция за стабилизиране. За съжаление, не се случва и това ни дава основание да считаме, че финансовите мерки са важен, но не единственият инструмент", каза още министърът на социалната политика.

Смъртността превишава раждаемостта у нас, отчете Адемов. По думите му, трябва да се изработят комплексни мерки за справянето с проблема. „Обикновено пиковете на раждаемостта са в години, когато има икономически подем и сигурност на доходите", коментира още социалният министър. Изчислено е, че за да се подпомогнат всички деца до 18 години, а не само в по-бедните семейства, са необходими 950 млн. лева годишно, което към момента е непосилно за бюджета”, допълни Адемов.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Съоснователят Anthropic призова за външен контрол върху изкуствения интелект
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Най-малко 120 училищни директори в испанската област Валенсия подадоха оставки
Защо не е добра идея да карате със зимни гуми през лятото?
Звездите за бизнеса от 25 до 31 май: Време за бързи решения и повече динамика
Плажовете на Халкидики премахват практиката чадър и шезлонг срещу едно кафе
Financial Times: ЕС отказа достъп на британски стоки до единния си пазар
Четири нови метровлака ще се движат в столичното метро по линии 1,2 и 4