Режат лентата на автомагистрала „Люлин” тази неделя

Режат лентата на автомагистрала „Люлин” тази неделя

Автомагистрала „Люлин” ще бъде официално пусната за движение тази неделя, съобщи министърът на регионалното развитие и благоустройството Росен Плевнелиев.

Дължината на новото съоръжение е 19 км., а цената – около 9 млн. лв. на линеен километър. Оскъпяването идвало от многото мостове и тунели, които трябвало да се построят, обясни наскоро министър Плевнелиев.

Тази есен започва и рехабилитацията на седемнайсеткилометровия път от Суходол до Перник. Финансирането ще се осигури от оперативна програма "Регионално развитие".

 

 

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Германското разузнаване: 90% е вероятността коронавирусът да е изтекъл от лабораторията в Ухан
Тръмп заплаши с 200% мита за виното и други алколни продукти, ако ЕС не премахне тарифата върху уискито
Ройтерс: Русия е представила на САЩ списък с искания за сделка за прекратяване на войната срещу Украйна
След преизчисляването: „Величие“ прехвърлят 4-процентната бариера за влизане в парламента
Конституционният съд обяви за незаконен изборът на 16 депутати
Анджей Дуда призова САЩ да разположат ядрени бойни глави на територията на Полша
Антибиотиците и лекарствата за вирусни инфекции ще са безплатни за малките деца