Емблематични сгради светват в цветовете на ЕС в Деня на Европа

Емблематични сгради светват в цветовете на ЕС в Деня на Европа

Няколко сгради в София, Плвдив и Врна ще бъдат осветени тази вечер в 21,00 ч. в цветовете на Европейския съюз. Днес е Денят на Eвропа, посветен на мира и обединението. На тази дата преди 66 години френският външен министър Роберт Шуман прочита историческата декларация за обединение в Европа.

Денят ще се чества с различни събития в редица държави-членки на Европейския съюз.

Светлинно и музикално шоу ще има пред  Националния дворец на културата в София, сградата на община Пловдив, както и сградата на фестивалния и конгресен център във Варна. Трите града са избрани за европейски столици на различни международни прояви.

Пред паметника на Незнайния воин в столицата с военен ритуал ще бъде издигнато знамето на Европа и ще бъдат поднесени венци и цветя.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Проф. Ива Христова: Супергрипът вече е в България
Един век преди AI: Борсовият електрически балон, светлото бъдеще и Голямата депресия
Холивудската звезда Джордж Клуни и семейството му получиха френско гражданство
Как лидерите могат да намалят прегарянето на служителите през следващата година
На днешната дата, 31 декември. Посрещаме Нова година
Американската певица Бионсе се нареди сред петимата музиканти милиардери
Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Financial Times за 2025 г.: Скандалът Тръмп – Зеленски е сред събитията, които оформиха световната политика