Историята на Николай Бенчев – от сметището до университета

Историята на Николай Бенчев – от сметището до университета

Как едно ромче преобръща съдбата си, давайки всеки лев за книги вместо за храна?

Животът на 25-годишния Николай Бенчев е като филмов сценарий. Николай разказа своята история в предаването "Отблизо с Мира" по БНТ.

Той е роден на сметището във врачанското село Търнава и е 11-ото дете в семейството. Тръгва на училище чак на 11-годишна възраст, живее в абсолютна мизерия и по собствено желание постъпва в социален дом. Днес е студент във Великотърновския университет - трети курс, специалност "Социални дейности". 

"За да излезе от самото гето, човек трябва първо да желае това. И аз го пожелах, макар и несъзнателно. Но го пожелах", разказва Николай. Той казва, че преди да тръгне на училище никой в дома му не е говорил "какво е това да учиш, да си образован". Не вини родителите си за нищо. "Това, което искам и оттук насетне трябва да направя, е да не повтарям тяхната грешка", продължава той. 

Запис на разказа му в телевизионния ефир може да гледате тук

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Учени откриха молекула, която би могла да спре развитието на Паркинсон
Интроверт или екстроверт? Какво ще кажете за отроверт?
На днешната дата, 14 октомври. Петковден
Астрономи са заснели за първи път две черни дупки, които се въртят една около друга
Зеленски вижда три начина за финансиране на покупки на ракети "Томахок", ако САЩ одобрят доставките
Китайски квантов компютър влезе в търгвска употреба
СЗО: Бързо нараства антибиотичната резистентност в света
Godiva привлича известна актриса за рестарт на марката преди 100-годишнината на компанията