КАТ започва масови проверки за колани

КАТ започва масови проверки за колани

От днес до 18 септември КАТ масово ще проверява за колани водачите и пътници в автомобилите в цялата страна. Акцията се извършва в България и във всички страни от ЕС. Полицаите ще правят засилени прегледи и за използването на обезопасителни системи при превозването на деца.

В България коланите на задната седалка се слагат при 40% от случаите. В страните, където тази практика е най-добре приета процентът е 85.

Предпазните средства в колите могат да намалят смъртността при инцидентите и автомобилните катастрофи с 30%, сочи статистиката.

Проверките за колани ще се провеждат в първите дни на учебната година, когато децата масово ще бъдат превозвани до училищата от родителите си. "Пътна полиция" призовава всички водачи на автомобили да шофират с включени фарове през първия учебен ден - 15 септември.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Канада изгуби дирите на повече от 47 000 чуждестранни студенти в местни унверситети
Индия има първи актьор милиардер, равен по богатство с Шварценегер, Риана и Тейлър Суифт
В очакване на присъда: Рапърът Пъф Деди иска да прави платформа с AI със съкилийника си китайски бизнесмен
България отчита най-силен годишен ръст на производствените цени в ЕС
Времето: Студено, облачно и дъждовно
На фокус в следващите седем дни: Среща на ОПЕК+ и потенциални нови сделки във фарма сектора
Навици за постигане на висока емоционална интелигентност
Израел започва прилагането на плана на Тръмп за Газа след реакцията на „Хамас“