Компютър заменя регулировчиците в София

Компютър заменя регулировчиците в София

По поръчка на КАТ се разработва компютърна система, която ще управлява трафика на възловите кръстовища в центъра на София, предаде bTV.

Контролната система, която се базира на камери и специален софтуер, вече работи на 5 кръстовища. Пътна полиция обаче планира въвеждане на дистанционното управление на светофарите да стигне в началото до 30, а в разгърнатия си вариант – до 100 пътни възела.

Така работата на регулировчиците в центъра на столицата постепенно ще отмре. Полицаите ще се намесват само в изключителни случаи, които не могат да бъдат разрешени от компютъра. „Ще има достатъчно работа за всички, идеята е да оптимизираме цялостно работата и най-вече да сме по-полезни на гражданите”, коментира началникът на столичния КАТ Богдан Милчев.

Планира се софтуерът да поеме контрола на светофарите още от идната година.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп е разочарован от Путин, днес ще разговаря със Зеленски
Перуанско заведение в столицата Лима оглави класацията „50-те най-добри ресторанта в света“
Времето: Жълт код за високи температури в 18 области
Финансовият министър: Данъците няма да се повишават
Масирано полицейско присъствие по всички пътища в страната ще има днес и в неделя
Петролът поевтиня, след като Иран потвърди ангажимента си за неразпространение на ядрени оръжия
Световната здравна организация призова целия свят да вдигне цените на алкохол, цигари и сладки напитки
Мъск: Време е да пенсионираме МКС и да се съсредоточим върху Марс