Корупцията и държавните дългове пречат най-много на бизнеса

Общество

Корупцията и забавените плащания са основните пречки пред българския бизнес, призна министър Росен Плевнелиев на среща с КРИБ днес. Той се позова на данни от независимо проучване, направено по поръчка на оглавяваното от него министерство на регионалното развитие и благоустройството.

Допитването е извършено в периода ноември- 2009/ февруари-2010 г. и в него са участвали 200 ръководители на компании. Почти една трета от тях - 27.5 на сто са посочили, че през последната една година са се сблъсквали с корупционни практики.

Забавените плащания от държавата са сериозна пречка за 16.5 на сто от анкетираните, а 25% са недоволни от лошата инфраструктура. Общо 31 на сто от анкетираните са заявили, че нямат никакъв проблем.

В отговор на въпрос кой от тези проблеми възпрепятства най-много работата на деловите среди, 28.3 на сто от анкетираните са посочили корупцията, 20.3 на сто са посочили закъснелите плащания, по 10 на сто са отбелязали лошата инфраструктура и липсата на общи устройствени планове.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 април
Запрянов: С подписаното споразумение за сигурност с Украйна ние не поемаме никакви военни ангажименти
Времето: Днес ще бъде предимно слънчево
Българският фермерски съюз предупреждава за риск от прекратяване на членството на България в „Копа-Коджека“
Северна Македония намалява акцизите на горивата, дизелът поевтинява най-много
Папа Лъв XIV: Онези, „които имат властта да започват войни“, да „изберат мира“
Египет минава на дистанционна работа всяка неделя заради енергийната криза
На днешната дата, 6 април. Рождениците днес