Металурзите от Кърджали на протест в столицата

Общество

Металурзи от оловно-цинковия комбинат в Кърджали идват за протест в столицата днес, съобщава „Дарик”. Близо сто души ще се включат в мигинг, за да изразят недоволството си по повод бавенето на трудовите им възнаграждения, които не са плащани от началото на тази година.

600 от работниците не са получавали трудовите си възнаграждения. От началото на март те протестират всеки ден. Блокадите на пътищата и разговорите с представители на кабинета не доведоха до разрешаване на проблема. Снощи беше крайният срок, който металурзите поставиха преди да започнат протест в София. Днес те ще протестират пред офиса на „Интертръст” Холдинг и пред парламента.

Заради стачката от началото на годината ОЦК-Кърджали работи само с онези мощности, без които повторното подновяване на работата в комбината би било невъзможно. Работниците, които поддържат тези мощности, обаче предупредиха, че ще спрат работа, ако след Великден не получат заплатите си, обявиха от комбината.

Миналата седмица финансовият министър Симеон Дянков обеща, че в рамките на две седмици ще бъде назначен чужд мениджър на комбината.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката