Министърът на отбраната е против връщането на казармата

Общество

Министърът на отбраната Николай Ненчев обяви категоричната си позиция, че е против връщането на задължителната казарма за българите.

По думите му, това ще  доведе до всяване на разцепление в нацията и дори до политическо напрежение. Особено проблемен е въпросът с българите зад граница и техните деца.

"Трябва ли да ги задължаваме да се връщат да отбиват задължителна военна служба, а ако те не се върнат, при първото им стъпване на летището, да ги задържаме, за да влязат в казарма?", пита министърът пред Нова телевизия.

Вместо това страната се нуждае от професионална армия, която вече е доказано, че върши своята работа и на практично, и на аналитично ниво, счита Ненчев.

Междувременно, зам.-председателят на Народното събрание Красимир Каракачанов посочи, че 100 милиона лева на година би струвала задължителна 6-месечна казарма за 16 000 младежи. Сумата не е висока, защото армията е запазила свои имоти, които освен консервирани, били и охранявани. Затова те имат нужда само от освежителен ремонт, смята депутатът.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта