Неизвестен досега свидетел разкри нова версия за катастрофата на автобуса

Неизвестен досега свидетел разкри нова версия за катастрофата на автобуса

Силен гърмеж от автобуса е предшествал ужасната катастрофа на магистрала „Тракия”, при която загинаха 8 души, а 19 бяха ранени. Това разказа за bTV нов очевидец, който на няколко пъти се опитвал да се свърже с полицията, за да даде показания. 60-годишният пенсиониран шофьор Владимир Пеев станал очевидец на тежкия инцидент от самото начало, тъй като във фаталната нощ карал зад автобуса като изпълнявал курс за превоз на плодове.

„Малко след като навлезе под надлеза на магистралата (б.р. преди разклона за Хисаря) от автобуса се чу силен гръм и задницата му рязко се вдигна нагоре. После се появи гъст дим”, разказа през камерите на телевизията Пеев.

Той също участвал в първите действия на случайно преминаващите водачи по спасяването на пътниците от автобуса. Впоследствие на няколко пъти звънял на 166, за да съобщи, че е очевидец на катастрофата и иска да даде показания, но дежурните му отвръщали „Добре, добре, обади се на Пътна полиция”.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Правителството предложи Румен Спецов за особен търговски представител в „Лукойл Нефтохим“
САЩ започват голяма военна операция „Южно копие“ срещу латиномериканските наркокартели
Теодор Георгиев, Нестле България: Гората не расте за ден, но живее за поколения
Ваксината срещу варицела влиза в задължителния календар
На днешната дата, 14 ноември. Имен ден празнуват Филип, Фильо, Филка
Борисов: България може още днес да получи дерогация за санкциите срещу руския петрол
Мафията в TikTok: Как престъпните групировки използват социалните мрежи за набиране на кадри?
Икономиката на България с ръст от 3,2% през третото тримесечие