Предучилищната - задължителна и от 5-годишна възраст
Предучилищната подготовка да стане задължителна за всяко дете в годината, в която става на 5 г. и да трае две години! Това предлага правителството с гласувани днес от него промени в Закона за народната просвета.
Подгответо може да се кара както в детска градина, така и в училища, които имат такава форма на обучение. Кабинетът мотивира поредната образователна новост с ангажименти по работната програма "Образование и обучение 2020”, която е изпълнение на Лисабонската стратегия.
Освен това, въвеждането на двегодишна задължителна подготовка преди постъпване в първи клас ще допринесе за намаляването на необхванатите и отпадащи от училище деца, както и за социализиране на децата, включително и на тези, за които българският език не е майчин, смятат още министрите.
Как ще стане това? С глоби, разбира се. В гласуваните днес проектоизменения на закона за народната просвета е предвидено да се завиши размера на санкциите за родителиу попечители и настойници, които не осигуряват присъствието на децата си в учебните заведения за времето, през което подлежат на задължително обучение.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Тръмп изпраща делегация в Пакистан за нов кръг преговори с Иран
Свят |Папа Лъв призова анголците да преодолеят дълбоките си разделения
Свят |Тръмп: Иран е нарушил сериозно примирието, но мирно споразумение все още е възможно
Свят |Активността към 16:00 ч.: 34,6% по данни на ЦИК, 39% според екзитпол
България |Служебният вътрешен министър: Масово машините за гласуване работят нормално, проблеми има при под 1%
Политика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Избирателната активност към 14:00 ч. достигна 34%
Политика |Активността към 16:00 ч.: 34,6% по данни на ЦИК, 39% според екзитпол
България |Ето каква е избирателната активност към 12:00 часа
Политика |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Избирателната активност към 11:00 ч. достигна 12,12%
Политика |Служебният премиер Андрей Гюров: В парламента се влиза с идеи, а не с пачки в пояса
Политика |България избира 240 депутати за 52-рото Народно събрание
Политика |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.