Просветното министерство публикува верните отговори от матурата

Общество

Преди броени минути Министерството на образованието, младежта и науката (МОМН) публикува на сайта си теста и верните отговори от провелата се днес матура по български език и литература.

Напомняме ви, че на изпита се падна темата „Животът и книгите в стихотворението „Книгите“ на Атанас Далчев“.

Матурата по български език и литература беше в две части – 40 въпроса и съчинение върху текст от учебния план. Максималният брой точки, които учениците могат да получат е 100. Зрелостниците, които се явиха на изпита днес, трябваше да напишат аргументиран текст под формата на есе или интерпретативно съчинение. Текстът трябваше да е не по-малко от 4 страници.

Темата за стихотворението на Далчев беше изтеглена от образователния министър Сергей Игнатов сред повече от 12 млн. компютърни комбинации.

Матурата по български език и литература се проведе в 1050 училища. На нея са подали заявление да се явят 67 762 ученици.

Тестът и отговорите може да видите тук.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта