Сменят ръководството на Агенцията по вписванията

Общество

Агенцията по вписванията скоро ще има ново ръководство, а досегашният временно изпълняващ длъжността директор Атанас Георгиев няма да е част от него. Това обяви министърът на правосъдието Маргарита Попова. Смяната е с оздравителна цел, а поводът за нея са оповестените преди два дни резултати от одита на Сметната палата в агенцията, който откри редица нарушения при възлагането на обществени поръчки.

 „Одитът на Сметната палата, който аз поисках, надхвърли значително моите очаквания и то с отрицателен знак. Искам да подчертая, че драмата в Агенцията по вписванията не е в опашката от чакащи граждани, драмата е именно в одита на Сметната палата", коментира министър Попова. Тя уточни, че Атанас Георгиев си отива от агенцията, защото е временно изпълняващ, а не защото е бил зам.-директор през периода, за който са констатирани нарушенията. Предстоят аналогични проверки в главните дирекции „Изпълнение на наказанията" и „Право", съобщи още Попова.

 

 

 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Кейт Бланшет обяви война на изкуствения интелект
Множество жертви и ранени след две мощни земетресения във Венецуела
Kaufland e първият ритейлър, който започва да отдава паркоместа под наем
Зеленски: Украйна ще нанася превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели
Времето в четвъртък: На морето - слънце, в планините - краткотрайни валежи
Рокада във Ferrari след критиките към електрическия модел Luce
Забравете броя на последователите. Изграждайте марка, която наистина има значение