Трима инвеститори с интерес към ОЦК-Кърджали

Трима инвеститори с интерес към ОЦК-Кърджали

Трима инвеститори са проявили интерес да поемат управлението на Оловно-цинковия комбинат в Кърджали. Това съобщи министърът на финансите Симеон Дянков.

Преговорите с тях и с банките обаче вървят бавно, защото наскоро разбрали, че най-големият кредитор на металургичния комбинат всъщност е самият Валентин Захариев чрез свързани с него фирми, съобщи БНР.

Според Симеон Дянков, има съмнения, че така Захариев е източвал собственото си предприятие. Финансовият министър е разпоредил пълна данъчна ревизия на всички дружества на Захариев и на още 20 предпрятия около него. Проверяват се и най-близките членове на семейството му.

Министър Дянков отхвърли възможността за обявяване на ОЦК в несъстоятелност, защото това би довело единствено до затваряне на комбината.

Работниците от ОЦК Кърджали протестират от началото на март заради дължими възнаграждения и лошите условия на труд в комбината. Миналата седмица собственикът на комбината Валентин Захариев обяви, че са намерени пари за заплати, но зависи от банките кредитори кога ще могат да бъдат изплатени, защото се водят преговори за обезпеченията.

От своя страна ощетените работницие заявиха, че ако не си получат парите в най-скоро време ще предприемат по-сериозни протестни мерки, например да блокират основни пътни артерии и да протестират в центъра на София.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Времето: Непосилна жега от 37-42 градуса, а привечер - гръмотевици
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
Гърция поиска помощ от ЕС в борбата с горските пожари
Меси получи наказание за отказа да играе в Мача на звездите в САЩ
На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей
Поредна нощ на протести в Украйна: Демонстрантите обвиниха Зеленски в авторитаризъм