Цветанов: Имаме информация къде е подготвен атентатът в Бургас

Общество

България разполага с оперативни резултати, насочващи към държава и организация, които евентуално стоят зад терористичната атака в Бургас. Това заяви вътрешният министър Цветан Цветанов в предаването „Тази сутрин” по bTV.

„Имаме достатъчно оперативна информация за потенциална държава, но това са версии без да има достатъчно доказателства за това. Държавата, в която са се подготвяли тези неща, ще бъде оповестена. Молбата ни е да няма свободни интерпретации за това коя е държавата, защото говорим за терористичен факт”, заяви още той.

 Вътрешният министър обаче се застрахова, че разкриването на атентата може да продължи с години. „Това са хиляди хора, от които трябва да се отсеят четирима-петима”, обясни той.

 Все още няма обаждания и сигнали от граждани по публикувания вчера от МВР фоторобот на съучастник на атентатора за разлика от оповестяването на портрета на самия атентатор, когато е имало много повече реакции. При проверките им станало ясно, че терористът, който взриви автобуса с израелски туристи е имал контакти и с други хора, освен опита да наеме автомобил от агенция в Приморско.

 

 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Властите в САЩ са установили риск от пукнатини във фюзелажа на самолети от модела Boeing 737 Max
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Метрото до столичния квартал "Левски Г" тръгва на 15 август
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Учени от Съединените щати направиха уникални наблюдения на повърхността на Слънцето
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
25 безполезни, но много любопитни факти
Как най-бързо да разпознаете лошото лидерство
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран