Юрген Рот на посещение в дома на Алексей Петров

Юрген Рот на посещение в дома на Алексей Петров

Скандалният немски журналист Юрген Рот пристигна в дома на Алексей Петров с полицейски ескорт и при засилена лична охрана.

Журналистът беше придружен от приближен на Петров от столичния хотел, в който е отседнал, до мястото на срещата.

Предполага се, че Рот е планирал посещението си при бившия съветник на ДАНС още в Германия. Той вероятно ще потърси още информация във връзка с Румен Петков и групировката ТИМ.

Юрген Рот е в България по повод представянето на новата си книга "Гангстерска икономика. Как организираната престъпност ни изкупува". 

Той от години работи по разследването на ключовите фигури в българската организирана престъпност. Преди време в книгата си „Новите демони” той посочи президента Георги Първанов, Алексей Петров и бившият вътрешен министър Румен Петков за новите демони на България. Според него Румен Петков е покровителствал Петров и братя Галеви.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Премиерът: Евромонетите ще носят български национални символи и ще платежно средство в цяла Европа
Съд в САЩ разпореди на Министерството на правосъдието да разсекрети материали по „делото Епстийн“
Шефът на ЕК Фон дер Лайен и канцлера Мерц не успяха да осигурят съгласие на Белгия за руските активи
Скромните лидери са най-ефективни
Почина Франк Гери – една от суперзвездите на световната архитектура
The Wall Street Journal: Белият дом е обезпокоен от сделката за придобиване от Netflix на Warner Bros.
На днешната дата, 7 декември. Рождениците днес
Времето: Дъждът бавно отстъпва, но остава облачно