„Литекс” би „Левски” с 3:0, двама от „сините” - изгонени

„Литекс” разгроми с 3:0 „Левски” в дербито на 18-ия кръг на „А” група, „сините” бяха категорично надиграни на стадиона в Ловеч. Още в 19-та минута оранжевите имаха възможност да открият след груба грешка на Елин Топузаков, който позволи на Сандриньо да обстрелва вратата, но топката мина покрай гредата.

Пет минути по-късно Радостин Кишишев изведе с великолепен пас Ивелин Попов, който с мощен изстрел уцели левия страничен стълб на вратата, пазена от Георги Петков.

Натискът на „Литекс” доведе до резултат в 30-та минута. Бразилецът Дока отправи мощен шут от около 30 метра, с който прати топката в мрежата на "сините" за 1:0.

Само две минути след попадението гостите имаха шанс да изравнят, но изстрелът на Христо Йовов прелетя на сантиметри над напречната греда. В 44-та минута „Левски” отбеляза гол, който обаче беше отменен заради доста съмнителна засада.

Веднага след това, перфектно изпълнена като по учебник, атака матира защитата на „Левски” и Ивелин Попов удвои преднината за своя отбор. При този резултат завърши първото полувреме.

Второто започна с натиск за „сините”. Футболистите от Ловеч приеха играта в своята половина, разчитайки основно на контраатаки. В 74-та минута отборът на „Левски” останаха с човек по-малко, след като Петраш фаулира Дока и получи втори жълт картон. Въпреки, че останаха с 10 футболисти гостите се опитваха всячески да стигнат до гол. Вместо това „Литекс” направи преднината си класическа - в 87-та минута стигна до трето попадение. Негов автор бе Христо Янев, който се възползва от хубав пас на Сандриньо.

След това попадение „сините” се изнервиха и се стигна до втори червен картон за Сърмов.

С този успех „Литекс” си запази 1-та позиция на родното ни първенство с 41 точки, следван от отбора на ЦСКА – 38, който постигнаха категорична победа с 4:1 над „Спортист Своге”. На 3-то място е отборът на „Локомотив София” – с 37 точки. След загубата днес „Левски” е на четвъртата позиция, изоставайки с 9 точки от лидера.