Ебола: 3,4 млрд. долара помощ за Гвинея, Сиера Леоне и Либерия
Гвинея, Сиера Леоне и Либерия ще получат 3,4 млрд. долара (3 млрд. евро) в продължение на две години за възстановяване на медицинската инфраструктура, за земеделието и предприемачеството, засегнати тежко от епидемията от вируса Ебола, която започна в края на 2013 г.
Макар и голяма, помощта на ООН за трите страни е далече от нуждите им, които се изчисляват на около 8 млрд. долара.
Имаме нужда от истински план Маршал, заяви президентът на Гвинея Алфа Конде, и добави, че Ебола е като тежка война, от която трите страни излизат.
В Гвинея, където беше първото огнище на смъртоносния вирус, починалите са 2400, овдовелите – над 1000, 700 деца са загубили и двамата си родители.
Цялата здравна система е разбита със смъртта на 110 лекари, сестри и санитари.
11 200 души са почнали от Ебола по време на епидемията и 99% от жертвите на вируса са в трите страни.
Миналата седмица в Либерия, където през май беше обявен край на епидемията, бяха открити два нови случая на заразяване.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Военният министър на САЩ пристига във Виетнам за преговори за военни доставки
Свят |Радев: България и Египет са отворили нова глава в отношенията си
България |Тръмп заплаши Нигерия с военна намеса заради убийства на християни
Свят |Кристин Лагард припомня: Два месеца остават до присъединяването на България към еврозоната
България |Българската православна църква представя мобилно приложение
България |Турски криптоизмамник, осъден на над 11 000 години затвор, е открит мъртъв в килията си тази сутрин
Свят |Зеленски с пакет от мерки за подпомагане на украинците през зимата
Свят |Китайският президент Си Дзинпин предлага създаване на глобален орган за регулиране на изкуствения интелект
Технологии |На днешната дата, 2 ноември. Рождениците днес
На днешната дата |„Политико“: България проучва възможности за изключение от американските санкции срещу „Лукойл“
България |Уолстрийт смята, че токенизацията ще промени световните пазари. Сега е ред на златото
Финанси |Пентагонът е дал зелена светлина за предоставяне на „Томахоук“ на Украйна. Решението е в ръцете на Тръмп
Свят |Шефът на Razеr: Подгответе се изкуственият интелект да промени всичко в гейминг индустрията
Технологии |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.