Ислямистите на ДАЕШ в Либия са се удвоили

Политика за бисквитки

Броят на джихадистите в Либия почти се е удвоил заради хаоса, от който се възползват ислямистите, които губят все повече позиции и хора в Ирак и Сирия при въздушните удари на международната коалиция, съобщават информационните агенции.

Според източници от американската администрация радикалните ислямисти в Либия са около 5000. Досега имаше данни за 2000 – 3000 бойци.

В същото време джихадистите в Сирия и Ирак намаляват. Според новите данни на анонимните и американски източници терористите на ДАЕШ в двете страни наброяват между 19 000 и 25 000 срещу 20 000 до 30 000 по-рано.

Данните бяха публикувани няколко дни преди срещата на министрите на отбраната от антитерористичната коалиция в Брюксел.

Междувременно Саудитска Арабия обяви, че е готова да влезе със сухопътни войски в Сирия, ако водената от САЩ западна коалиция одобри подобна операция, предадоха информационните агенции. 

По думите на представителя на саудитското военно министерство генерал Ахмед Асири, войските ще противодействат на силите на ДАЕШ.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

5 начина да отключите най-добрите качества в себе си и в хората, които ръководите
На днешната дата, 12 май. Световен ден на медицинските сестри
Звездите за бизнеса от 11 до 17 май: Умерен риск, разумни инвестиции и по-малко импулсивни решения
Цитат на деня
„УниКредит за ЦИЕ“ разширява достъпа до финансиране за бизнеса с нов ресурс от €2.6 млрд.
Брюксел увеличава безплатните емисионни квоти за европейската индустрия
Седемтте чудеса на света: Археолози откриха на морското дъно 80-тонни камъни от Александрийския фар
Увеличава се рискът от сблъсъци между кораби и китове край бреговете на Южна Африка