Преговорите за Украйна продължават повече от 11 часа

Преговорите за Украйна продължават повече от 11 часа

Повече от 11 часа продължават преговорите на „нормандската четворка” в Минск за конфликта в Украйна.

Германският канцлер Ангела Меркел и президентите Владимир Путин, Петро Порошенко и Франсоа Оланд са напускали няколко пъти залата за преговори за по няколко минути, съобщава РИА Новости.

Според зам.-шефа на администрацията на украинския президент Валерий Чалий страните са успели да съгласуват 2 документа.  По-рано външните министри на Русия и Германия изказаха диаметрално противоположни мнения за хода на преговорите.

Разговорите за разрешаването на украинската криза започнаха снощи в 21.00 московско време с контакти в тесен състав, на които присъстваха само лидерите. Преди началото на разговорите Путин и Порошенко си стиснаха ръцете и размениха по няколко думи, отбелязват руски медии.

Към 23.00 преговорите продължиха в разширен състав. А след още два часа лидерите отново останаха в тесен състав.

Участниците в преговорите са съгласували почти всички въпроси за разрешаването на конфликта в Донбас. Открит остава въпросът за контрола върху украинско-руската граница на територията на самопровъзгласилите се Донецка и Луганска народни републики, съобщава телевизия „112 Украина”, като се позовава на  източници, близки до преговорите.

Според източника има предложение кадровият състав на граничната служба в конфликтния район да бъде съставен изключително от местното население.

Чалий подчерта, че „без споразумение за безусловно прекратяване на огъня, оттук не трябва да се тръгва“, допълва Интерфакс.

Медиите съобщават, че след срещата четиримата лидери ще направят изявления. Не се планира обща пресконференция.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Навици за постигане на висока емоционална интелигентност
Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 октомври
Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Пореден случай: Бившият директор на руското издателство "Правда" загина след падане от прозорец
На днешната дата, 6 октомври. Имен ден празнуват Тома, Томислав и Томислава
Мощен циклон навлиза в Гърция. У нас се чакат обилни валежи, особено по морето
Над 300 000 души са засегнати от кризата с боклука в столичните райони "Люлин" и "Красно село"