САЩ и ЕС подготвят още мерки срещу Русия при агресия в Украйна

САЩ и ЕС подготвят още мерки срещу Русия при агресия в Украйна

САЩ и Европейският съюз довършват подготовката на нови санкции срещу Русия, които могат да бъдат въведени, ако конфликтът в Украйна се изостри, съобщи Си Ен Ен, като се позовава на източници от Белия дом и ЕС.

Новите санкции предвиждат разширяване на черния списък на руските граждани и компании, както и нови ограничения за финансовия, енергийния и отбранителния сектор на Русия.

Според Си Ен Ен обсъждането на новите санкции е започнало след възобновяването на бойните действия в Донецк, но решение не е било взето, тъй като междувременно сблъсъците в района бяха прекратени. Повод за засилването на санкциите може да стане активизирането на проруските сепаратисти в която и да е точка в зоната на конфликта.

Има различни варианти за отговор на руската агресия, между които западните лидерите могат да избират, отбелязва източникът и добавя, че реакцията ще е достатъчно бърза. „Не става дума за седмици”, казва той.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Промяната в начина на мислене, която прави екипите по-креативни
Беларус търси нови мостове към Запада: среща между Лукашенко и представител на САЩ
На днешната дата, 13 декември. Рождениците днес
УниКредит Булбанк спечели наградата „Банка на годината в България“ 2025 на авторитетното издание The Banker
Разгадана е мистерията на 2400-годишната лодка Hjortspring в Дания
На фокус следващите седем дни: Последни заседания на централните банки и решение за руските активи
Китай подготвя стимули за сектора на производство на чиповете в размер до 70 млрд. долара
България отчита рекорден търговски дефицит през октомври