Турция дава Инджирлик на САЩ за удари срещу "Ислямска държава"
Турция ще предостави авиобазата Инджирлик на американските военни за удари срещу „Ислямска държава”, съобщи Уолстрийт джърнъл.
Споразумението е било постигнато след няколкомесечни преговори между Вашингтон и Анкара.
Очаква се от базата ще излитат пилотирани и безпилотни самолети, които ще нанасят въздушни удари срещу джихадистите в Сирия.
Използването на авиобазата е част от по-широка договореност между САЩ и Турция за задълбочаване на сътрудничеството в борбата срещу „Ислямска държава”, която се превръща във все по-голяма опасност за Турция, отбелязва изданието.
Междувременно вчера терористи от „Ислямска държава” са открили огън от Сирия срещу турски военни от другата страна на границата. Един човек е бил убит, а двама ранени. Турските военни отговорили на огъня и са убили един от джихадистите. Турските ВВС са изпратили изстребители към границата.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Глобалната активност по сливания и придобивания се е увеличила с 10% през първите девет месеца на 2025 г.
Икономика |ChatGPT споделя данни за броя потребители с признаци на психоза или суицидни мисли
Любопитно |България и „Райнметал“ подписаха договор за изграждане на завод за барут и боеприпаси
България |Главният изпълнителен директор на Goldman Sachs не вижда „системна криза“ на кредитните пазари
Финанси |Депутатите обсъждат на извънредно заседание ръста на заплатите на младите лекари
Политика |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 27 октомври до 2 ноември
Хороскоп |„Лукойл“ ще продаде международните си активи
Енергетика |Тръмп и Такаичи обещаха нова „златна ера“ в отношенията между САЩ и Япония
Политика |Магнитни вълни разкриват тайната на слънчевата корона
Наука и Здраве |България и „Райнметал“ подписаха договор за изграждане на завод за барут и боеприпаси
България |Румен Радев: България трябва да има ясно и открито лице на управление
България |Луксозните марки засилват присъствието си в Китай, за да възстановят потреблението
Бизнес |Екзотични дестинации и все по-дълги пътувания – тенденциите в туризма за следващата година
Общество |ADVERTORIAL
Eксперти от ЦИЕ ще анализират имотния пазар в еврозоната на конференцията „Inspire to Higher 2025“ на 31 октомври
Коментари
Няма въведени кометари.