„Ислямска държава” разрушава и краде асирийския град Нимруд
„Ислямска държава” е започвала да разрушава руините на асирийския град Нимруд съобщи иракското Министерство на туризма, цитирано от Франс прес.
Терористичната организация е нападнала античния град и е започвала да го унищожава с булдозери, пише на официалната фейсбук страница на министерството. Поредното вандалство е започнало малко след обедната молитва в четвъртък. В околността са забелязани и камиони, вероятно за извозване на откраднатите от ислямистите археологически паметници. Отдавна има подозрения, че те продават артефакти на черния пазар за изкуство, за да се финансират.
„Засега не можем да измерим степента на щетите”, казва източник на агенцията.
Нимруд е основан през 13-и век пр.Хр. на брега на река Тигър, на около 30 км югоизточно от Мосул, който е под контрола на „Ислямска държава” от миналия юни. Точно преди седмица радикалните ислямисти разпространиха видео как унищожават безценни асирийски статуи и произведения на доислямското изкуство в музея в Мосул. Археолозите изразиха още тогава страховете си, че следващата цел на терористите ще са историческият град Хатра (в списъка на ЮНЕСКО за световното историческо наследство) и Нимруд – в двата града южно от Мосул.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Автентичността и прозрачността не са едно и също
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |Все още ли намалявате цените, за да печелите клиенти? Дайте приоритет на доверието!
Маркетинг |На днешната дата, 25 юли. Имен ден празнуват Ана, Анна, Анка, Яна
На днешната дата |Япония за първи път в историята си има обединена Национална разузнавателна служба
Свят |Все още ли намалявате цените, за да печелите клиенти? Дайте приоритет на доверието!
Маркетинг |Автентичността и прозрачността не са едно и също
Техники за успех |На днешната дата, 25 юли. Имен ден празнуват Ана, Анна, Анка, Яна
На днешната дата |Япония за първи път в историята си има обединена Национална разузнавателна служба
Свят |Цитат на деня
Цитат на деня |Най-голямата евросделка от 4 г.: Основателят на Zara купи огромен бизнес център в Париж за 912 милиона долара
Компании |За първи път от 4 г.: Социологически центрове в Русия отчетоха рекордно нисък рейтинг от 33 % за партията на Путин
Свят |Борбата на BP с разлива надхвърли 3 млрд. долара
Свят |ADVERTORIAL
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Коментари
Няма въведени кометари.