Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|"Булгаргаз" предлага с почти 13% по-ниска цена на газа за юни
"Булгаргаз" предлага на Комисията за енергийно и водно регулиране да утвърди цена на природния газ за юни от 141,28 лв. за мегаватчас (без цени за достъп, пренос, акциз и ДДС). Това става ясно от заявлението на обществения доставчик на природен газ в България, внесено в КЕВР на 31 май. Предложената цена е с 12,88% по-ниска спрямо утвърдената от регулатора цена за месец май от 162,17 лв. за мегаватчас.
Предложението е съобразено с договорите, по които дружеството ще купува природен газ през юни, но се отчита и фактът, че руската компания "Газпром експорт" спря доставките за България по дългосрочния договор от 27 април.
"Булгаргаз" на 17 септември 2021 г. удължи за трети път временния период за доставка на азерски газ на временна точка Неа Месемврия (Гърция), се припомня в заявлението. В него, обаче, не се посочва количеството газ, което ще бъде доставяно на тази точка на доставка.
В заявлението се отчитат и цените на алтернативните горива, които са в основата на цената на природния газ. Към доставната цена "Булгаргаз" ще заплаща договорените количества газ, съгласно договора и допълнителни разходи през временния период на доставка на газа на Неа Месемврия, вместо на изходна точка Комотини.
Предстои заявлението и приложените документи да бъдат обсъдени от експертите на КЕВР.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Най-старата банка в света Monte dei Paschi има купувач за 30 милиарда евро
Финанси |Китай помага за задържане на цените на петрола под $100 за барел, но това няма да продължи дълго
Енергетика |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Най-старата банка в света Monte dei Paschi има купувач за 30 милиарда евро
Финанси |Испанците вече харчат половината от заплатата си за наем, над 70% в Мадрид и Барселона
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Кралската поща на Великобритания достави списание на мъж с 19 години закъснение
Любопитно |„Булгартрансгаз” планира да инвестира близо 1 милиард лева в развитие на газовата инфраструктура
Енергетика |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.