Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Държавата с опит да ограничи злоупотребите с ДДС на пазара на горива
Правителството предлага мерки, с които да се ограничат злоупотребите с ДДС и по-конкретно в сегмента с пазара на горива. Председателят на петролната и газова асоциация Светослав Бенчев обясни пред bTV, че в бюджета се предвижда в бензиностанциите да се издава като фактура разширен касов бон. Той ще бъде единственият разходоотчетен документ и се издава в момента на зареждане. След това няма да има възможност да се върнете и да поискате фактура.
По думите му, сега се прави измама, която се състои в събиране от касиери и служители на бензиностанции на касови бележки, които след това се дават на дружества, които си връщат ДДС от държавата. Имало фирми, които само с това се занимавали. По думите на Бенчев, щетата от това е около 250 млн. лева на година, а заложената мярка в бюджета би дала бързо решение на този въпрос.
„Сега е моментът да прекратим тази практика. Надяваме се предложеното да свърши работа“, каза Бенчев и призова хората винаги да си взимат касовите бележки след зареждане на бензиностанция.
За последния месец няма нито поскъпване, нито поевтиняване на горивата. Преди това повишението с около 20 ст., добави той и го обясни с по-високите цени на петрола – 77-78 долара за барел. Според него нещата ще се задържат в тези параметри в следващите месеци.
От събитията, случващи се в международен план, заяви, че две неща са интересни за пазара – дали ще има тарифи, както и договореност между САЩ и Русия, която би свалила цените.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Тася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
Общество |Новата Антикорупционна комисия ще заработи с четирима, а не с петима членове
Политика |Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Финанси | Advertorial |МАЕ очаква ръст на производството на електроенергия от въглища през 2026 г.
Енергетика |Кипър с нова цел: Да се утвърди като надежден център за AI в Източното Средиземноморие
Свят |Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Технологии | Advertorial |Времето: Слънчево утро, но следобед ще се заоблачи, а на места и ще превали
България |ЕС одобри сливането на Paramount и Warner Bros за 110 милиарда долара
Компании |На днешната дата, 23 юли. Рождениците днес
На днешната дата |САЩ и Саудитска Арабия подписаха знаково ядрено споразумение
Свят |Цените на петрола се повишиха до шестседмичен връх на фона на ескалацията на напрежението в Близкия изток
Енергетика |25 безполезни, но много любопитни факти
Маркетинг |Върнете стратегическия сторителинг обратно в центъра на растежа
Маркетинг |ADVERTORIAL
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Коментари
Няма въведени кометари.