Германия проучва варианти за придобиване на компанията, която транспортираше газ от Северен поток"

Германия проучва варианти за придобиване на компанията, която транспортираше газ  от Северен поток

Властите в  Германия проучват възможността за пълно придобиване на оператора на газопреносната мрежа Wiga, който транспортираше част от газа от "Северен поток" до територията на страната, съобщи в. Handelsblatt.

Според източниците на  Handelsblatt тази сделка може да бъде осъществена чрез компанията Sefe, бивша Gazprom Germania, която беше национализирана по време на енергийната криза. Уточнява се, че фирмата вече притежава 50-процентен дял във Wiga.

Ръководителят на германския департамент за икономическа стабилизация и енергийна сигурност Филип Щайнберг потвърди, че властите в момента разглеждат въпроса и също така обсъждат с Европейската комисия дали подобна сделка би била "осъществима и разумна".

През март беше съобщено, че Германия е решила да закупи от Nord Stream 2 AG тръбите, предназначени за изграждането на газопровода "Северен поток 2". Беше уточнено, че става въпрос за три хиляди тръби. Преди това пък стана известно, че германските власти възнамеряват да използват тръбите, останали неизползвани по време на строителството на "Северен поток 2", при изграждането на газопровод, който ще свързва терминала за втечнен природен газ край остров Рюген с община Любмин.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Турски криптоизмамник, осъден на над 11 000 години затвор, е открит мъртъв в килията си тази сутрин
Target възприема нов маркетинг подход за колаборацията си с Woolrich
Как да научите мозъка си да преодолее перфекционизмa?
„Политико“: България проучва възможности за изключение от американските санкции срещу „Лукойл“
Китайският президент Си Дзинпин предлага създаване на глобален орган за регулиране на изкуствения интелект
Уолстрийт смята, че токенизацията ще промени световните пазари. Сега е ред на златото
На днешната дата, 2 ноември. Рождениците днес
Пентагонът е дал зелена светлина за предоставяне на „Томахоук“ на Украйна. Решението е в ръцете на Тръмп