Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|На първо четене: НС отложи с година либерализацията на пазара на ток за бита
Народното събрание гласува на първо четене три проектозакона, с които либерализацията на пазара на ток за домакинствата се отлага за 1 юли 2025 г. Тя трябваше да започне през юли тази година, но с приетите промени се отлага за юли догодина.
“Ако либерализацията се случи сега, домакинствата ще плащат с 20% по-скъп ток”, заяви председателят на парламентарната Комисия по енергетика и депутат от ГЕРБ-СДС Делян Добрев, цитиран от Нова тв.
Според сега действащите законови разпоредби в Закона за енергетиката реформата на електроенергийния пазар за битовите потребители трябваше да започне частично от 1 юли тази година. От тази дата се предвиждаше да отпадне ролята на Националната електрическа компания като обществен доставчик. Промяната предвижда още базовата цена за домакинствата, която в настоящия момент се определя от Комисията за енергийно и водно регулиране като регулирана, вече да се определя от Министерския съвет.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Boeing наема над 100 работници седмично за фабриките, за да увеличи производството
Компании |МВФ предупреждава за уязвимостта на Азия към енергиен шок заради войната
Финанси |Почина инвеститорът, наричан „Индиана Джоунс на развиващите се пазари“
Свят |Властите на Ню Джърси поискаха FIFA да плати транспорта на феновете на Световното по футбол
Бизнес |Видеокаст „Context by Мениджър”, Епизод 1: Глобалните сътресения и ефектът върху България
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |МАЕ: Европа разполага със самолетно гориво за около 6 седмици
ЕС |tbi bank обяви Армен Матевосян за директор „Данни, AI и монетизация“
Компании |Времето: Слаби валежи от дъжд в Рило-Родопската област
България |Fanta се обръща към геймърите с активации по случай годишнината на Xbox
Маркетинг |Digital age: Техно пробиви и открития
Технологии |На днешната дата, 16 април. Рождениците днес
На днешната дата |Най-големите развлекателни франчайзи: Първа част
Бизнес |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.