Петролът на ОПЕК поевтиня до 82,75 долара за барел

Икономика

Средната цена за барел петрол на Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) се понижи до 82,75 долара в понеделник, информира днес на сайта си петролният картел.

В петък барел от кошницата на ОПЕК се търгуваше за 84,16 долара. Цената на петрола на ОПЕК се определя на база на т.нар. "петролна кошница", в която влизат 13 сорта петрол за износ от държавите членки на организацията – Саудитска Арабия, Ирак, Нигерия, Либия, Ангола, Иран, Кувейт, Венецуела, ОАЕ Алжир, Габон, Конго и Екваториална Гвинея.

На 3 юли 2008 г. е отчетена най-високата цена на "кошницата на ОПЕК" – 140,73 долара за барел. Определянето на цената на барел петрол става чрез извеждане на средна аритметична величина от котировките към момента на закриване на търговията с всички сортове от "кошницата на ОПЕК" предходния работен ден.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Ford ускорява глобалната си кампания на фона на завръщането си във Формула 1
Папа Лъв: Войната в Близкия изток е „скандал за човечеството“
Броят на физическите магазини в Германия се очаква да падне под 300 000: онлайн търговията променя пазара
Хиляди луксозни автомобили са блокирани на кенийския остров Ламу заради войната в Близкия изток
На днешната дата, 23 март. Имен ден празнува Лидия
Иран: Ормузкият проток остава отворен за всички, освен за враговете на Иран
Великобритания не вижда доказателства, че Иран планира да удари Европа с балистични ракети
Германия и Япония задълбочават военното сътрудничество на фона на глобалната несигурност