Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Петролът се възстановява, тъй като понижението на добива на ОПЕК+ надделява над опасенията за търсенето

Цените на петрола се повишиха в ранната търговия в сряда, следвайки продължителни спадове, тъй като признаците за затруднено предлагане на фона на съкращенията на добива от страна на големите производители надделяха върху опасенията за търсенето в Китай и САЩ, пише Ройтерс.
Към 09:30 часа българско време сортът Брент поскъпна с 0,21 долара, или 0,26% до 82,25 долара за барел, след като поевтиня предходните четири сесии. Цената на американския лек суров петрол WTI се повиши с 0,27 долара, или 0,35%, до 78,42 долара за барел, следвайки понижения предходните две сесии.
Целта на икономическия растеж на Китай за 2024 г. от около 5%, определена вчера, не включваше планове за големи стимули за подпомагане на затруднената икономика на държавата, което увеличи опасенията, че растежът на търсенето в страната може да изостане тази година.
„Пазарът искаше повече подробности за това как Китай възнамерява да постигне целта си за растеж от 5% за 2024 г. и по-специално се надяваше да види по-нататъшна фискална експанзия, която да помогне за постигането на целта за растеж“, каза Тони Сикамор, пазарен анализатор в IG в Сидни.
Пазарите очакват речта на председателя на Федералния резерв Джером Пауъл пред Конгреса в сряда и четвъртък и данните за заетостта в САЩ в петък, каза Сикамор.
Данните за работни места извън селскостопанския сектор на САЩ се очаква покажат увеличение от 200 000 работни места през февруари, следвайки скока с 353 000 през януари, според проучване на Ройтерс сред икономисти.
Коментарите на Пауъл и данните за работните места биха могли да осигурят по-ясна насока за лихвените проценти в САЩ, а признаците за намаление на ставките от Фед ще се възприемат като положителни за икономиката и търсенето на петрол.
Все пак цените на петрола бяха подкрепени от съобщението в неделя, че Организацията на страните износителки на петрол и нейните съюзници (ОПЕК+) удължават съкращенията на добива от 2,2 млн. барела на ден до края на второто тримесечие.
Удължаването създаде известно ограничение на доставките, особено на азиатските пазари, заедно с прекъсването на движението на петролните танкери в резултат на атаките в Червено море от йеменските бунтовници хуси.
Докладът за петролните запаси в САЩ на Американския петролен институт показа, че запасите от суров петрол в САЩ са се повишили с 423 хил. барела през седмицата, приключила на 1 март. Това е много под очакваното увеличение от 2,1 млн. барела, на което залагаха анализатори в анкета на Ройтерс.
Запасите от бензин са намалели с 2,8 млн. барела, а запасите от дестилат са се понижили с 1,8 млн. барела.
По-късно днес се очакват официалните данни на Администрацията за енергийна информация на САЩ.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Зеленски: Водят ожесточени боеве по Донецкото и Курското направление
Свят |Новата икономика: Дълго покълващите "семена" на земеделските роботи
Икономика |Времето: Жълт код за значителни валежи в 3 области в Югозападна България
България |Генеративният изкуствен интелект променя SEO завинаги
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 12-ти до 18-ти май
Хороскоп |Генеративният изкуствен интелект променя SEO завинаги
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 13 май. Рождениците днес
На днешната дата |Имате ли нужда от дигитален детокс?
Техники за успех |Може ли чревната флора да ни превърне в престъпници?
Наука и Здраве |Как технологиите променят енергийния пазар?
16-и зелен и енергиен форум |Времето: Жълт код за значителни валежи в 3 области в Югозападна България
България |ADVERTORIAL

United Group International ще пусне в експлоатация ново оптично трасе, свързващо Гърция и Югоизточна Европа

Първо публично представяне на безплатния софтуер в помощ на хора, лишени от зрителни способности

Коментари
Няма въведени кометари.