Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Петролът запазва високата си цена в очакване на данни за американските запаси
Цените на петрола се повишиха в ранната търговия в сряда в очакване на доклада за запасите в САЩ, докато прогнозите за солидно търсене през настоящия сезон на шофиране оказаха подкрепа, пише Ройтерс.
Към 9:05 часа българско време сортът Брент поскъпна с 0,46 долара, или 0,38%, до 121 долара за барел, докато цената на американския лев суров петрол WTI се повиши с 0,64 долара, или 0,54%, до 120 долара за барел.
Анализатори, анкетирани от Ройтерс, очакват данните за миналата седмица да покажат поредното намаляване на запасите от суров петрол в САЩ, въпреки че запасите от бензин и дестилати могат да се повишат.
„Очаква се пазарът на петрол да остане стегнат, тъй като предлагането продължава да е по-ниско“, коментира OANDA Едуард Моя в бележка.
Данните на Американския петролен институт обаче показват, че запасите от суров петрол и петролни продукти в САЩ са се увеличили миналата седмица.
Официалният доклад на Администрацията за енергийната информация на САЩ (EIA) ще бъде публикуван по-късно днес.
Междувременно доставките на суров петрол и петролни продукти в световен мащаб остават ограничени, повишавайки маржовете азиатските рафинерии до рекордни нива, тъй като западните санкции възпрепятстват износа на Русия.
Главният изпълнителен директор на глобалния търговец на суровини Trafigura каза, че цените на петрола скоро могат да достигнат 150 долара за барел и да се повишат още тази година.
Повечето рафинерии в световен мащаб вече работят близо до пълния си капаците, за да отговорят на нарастващото търсене от възстановяването от пандемията и да заменят загубените руски доставки.
Анализаторите на JP Morgan изчисляват, че Русия е намалила износа на петролни продукти с около 500 000 до 700 000 барела на ден.
„Освен ако новият капацитет в Близкия изток не се появи по-бързо, отколкото очакваме, или Китай не реши да вдигне ограниченията за износ на продуктите си, недостигът на чисти продукти само ще се влошава, тъй като търсенето на транспортни горива нараства през лятото в северното полукълбо“, посочиха анализатори от JP Morgan.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Coca-Cola още доминира при поръчките на напитки във веригите за бързо хранене
Маркетинг |Защо преследването на перфекционизъм на работното място често има обратен ефект
Мениджмънт |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 19 април. Рождениците днес
На днешната дата |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Защо преследването на перфекционизъм на работното място често има обратен ефект
Мениджмънт |Coca-Cola още доминира при поръчките на напитки във веригите за бързо хранене
Маркетинг |Трик, който може да увеличи печалбите на всеки малък бизнес с до 30%
Маркетинг |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Шефът на Nokia: Скромността е важно качество на лидера
Управление | Advertorial |Километрични тапи и арести на магистрала "Тракия"
България | Advertorial |На днешната дата, 19 април. Рождениците днес
На днешната дата |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.