Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Спряха добива в най-голямото петролно находище в Либия заради протести
Либийската национална петролна корпорация (NOC) обяви форсмажорни обстоятелства поради пълното спиране на петролното находище Аш-Шарара от 7 януари. Доставките на гориво за пристанище Ез-Зауия също бяха прекъснати поради действията на протестиращите.
"Националната петролна корпорация обявява форсмажорни обстоятелства за петролното находище Аш-Шарара от 7 януари 2024 г. в резултат на блокирането му от протестиращите", се казва в прессъобщение на NOC. Също така напълно са спрени доставките на суров петрол от находището до пристанището Ез-Зауия. Добивът в находището Еш-Шарара е 300 хил. барела дневно.
Жителите на област Фезан в югозападната част на страната обявиха началото на стачката на 2 януари. Местните жители редовно се оплакват от нарушения в доставките на горива, недостатъчно развита инфраструктура и засилена контрабанда. Протестиращите заплашват да блокират и друго голямо либийско петролно находище - Ел-Фил.
Ел-Фил и Ел-Шарара бяха блокирани от протестиращите от Ал-Азвия от 13 до 16 юли 2023 г. Протестът беше предизвикан от задържането в Триполи на Фарадж Бумтари, бивш министър на финансите в правителството на националното съгласие (ПНС).
|
|
Financial Times: Световният форум в Давос подготвя промени след серия от скандали и „досиетата Епстийн“
Икономика |Европейските акции са се насочили към трети пореден седмичен спад*
Финанси |Андрей Гюров: Не сме се присъединили към Съвета за мир на Тръмп
България |Георги Тодоров: Няма възможност за нов парк между "Люлин" и "Филиповци"
Политика |Затягане на мерките: Гърция следи с регистър и код продажбата на алкохол на непълнолетни
Свят |На днешната дата, 20 март. Честита пролет!
На днешната дата |Правилото 10-80-10 на Стив Джобс е още по-полезно в епохата на AI
Техники за успех |Димитър Хаджидимитров: Още следващата седмица дизелът ще бъде над 1,60 евро
Общество |Времето: Посрещаме астрономическата пролет с облаци и валежи
България |Израел започва нова вълна от атаки срещу Иран
Свят |Европейските авиокомпании предупреждават: по-високите цени на горивата ще се платят от пътниците
Бизнес |България е втора в ЕС по ръст на почасовите възнаграждения през четвъртото тримесечие на 2025 г.
ЕС |Депутатите узакониха лобизма с понятието „представителство на интереси“
Политика |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.