Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Страните от ЕС са запълнили газовите си хранилища над 85%

Страните от Европейския съюз (EС) са запълнили подземните си газохранилища с газ на повече от 85%. Това показват данните на Gas Infrastructure Europe (GIE). Ако се запазят сегашните обеми на нагнетяване на газ, държавите от ЕС ще могат успешно да запълнят хранилищата до целевите 90% за отоплителния сезон през август.
В момента в европейските подземни хранилища има около 93 млрд. куб. м газ, което е с 15% повече от средното количество за този период през последните пет години. В същото време темпът на нагнетяване на газ през юли 2023 г. е с 26% по-нисък от миналогодишния и един от най-ниските през последните години, като основните запаси от гориво са били нагнетени в хранилищата през предходните шест месеца.
Европа значително намали вноса на руски газ, след като руските войски навлязоха в Украйна. Това доведе до рязко увеличаване на търсенето на американски газ. През 2021 г. общият обем на договорите на САЩ за втечнен природен газ (LNG) с други държави е бил около 13 млн. тона годишно. През 2022 г. тази цифра се увеличи почти четирикратно до 51,2 млн. тона.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |Инвестиционната компания Bain Capital е подала оферта за купуване на веригата Costa Coffee
Компании |Само две търговски вериги са публикували цените си на сайта "Колко струва"
България |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |Цитат на деня
Цитат на деня |Принц Уилям става пилот на хеликоптер за спешна помощ
Маркетинг |УниКредит Булбанк е банка на годината
Финанси | Advertorial |Инвестиционната компания Bain Capital е подала оферта за купуване на веригата Costa Coffee
Компании |Забавно е да правиш невъзможното: 20 велики цитата от Уолт Дисни
Техники за успех | Advertorial |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.