Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Великобритания ще произвежда ядрено гориво, отказва се от руското
Правителството на Великобритания обяви конкурс за търсене на алтернативи на руското ядрено гориво и диферсификация на мощностите за неговото производство. За целта е създаден Фонд за ядрено гориво, който разполага със 75 милиона паунда. С помощта на фонда се планира да се предостави възможност на британските оператори на атомни електроцентрали за използване на повече ядрено гориво, произведено на Острова, съобщи "Комерсант" .
Британските власти смятат, че тази инициатива ще стимулира инвестициите в нови и надеждни мощности при производството на гориво. Както се уточнява в прессъобщението на сайта на британското правителство, в момента Русия управлява 20% от капацитета за преработка на уран и 40% от капацитета за обогатяване на уран на световно ниво.
„Този инвестиционен пакет за сигурност укрепва енергийно Великобритания, осигурявайки достъп до безопасни и надеждни доставки на гориво, произведено в страната, като същевременно въздейства на руското влияние, създавайки повече работни места и възможности за износ“, заяви зам.-министрът по въпросите на енергетиката и климата Грем Стюарт.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Петролът поскъпва с 5% заради подновеното напрежение между САЩ и Иран
Енергетика |Фон дер Лайен призова за бързи реформи в Унгария, за да бъдат освободени замразени средства за страната
ЕС |При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Политика |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |Времето: Ще бъде предимно слънчево, но още преди обяд от запад на изток ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност
България |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Времето: Ще бъде предимно слънчево, но още преди обяд от запад на изток ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност
България |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.