Дания осъдена за използване на името "фета"

Дания осъдена за използване на името фета

Съдът на Европейския съюз наложи дисциплинарни наказания на Дания за износ на сирене под името "фета", въпреки че правото да използва този термин е запазено за Гърция. Това съобщава The Guardian.

Датските власти бяха наказани, защото не са наложили забрана на местните производители на млечни продукти да произвеждат и изнасят саламурено​​ сирене под това търговско наименования, след като още през 2002 г. Европейският съюз призна фетата за традиционен гръцки продукт.

„Дания не успя да прекрати търговската практика с обозначаването на сирене, предназначено за износ в трети страни като фета и с това не спази законодателството на Европейския съюз“, се казва в изявление на базирания в Люксембург съд.

Решението на съда е по дело, заведено от Европейската комисия, с подкрепата на  Кипър през 2019 г. за експортирането на сирене с гръцко име.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Операция "Паяжина": Как Украйна парализира стратегическата руска авиация?
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 2 до 8 юни
Националистът Карол Навроцки е победителят в президентските избори в Полша
Преки високоскоростни влакове ще свързват Мюнхен, Милано и Рим от 2026 г.
На днешната дата, 2 юни. Ден на Христо Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България
Фразите, по които може да познаете емоционално интелигентните лидери
Y-хромозомата – генетичният ключ към по-високия ръст при мъжете
Рафал Тшасковски с минимална преднина на балотажа в Полша