ЕК създава средство за наблюдение на вноса и за предотвратяване на вредни отклонявия в търговията от митата

ЕК създава средство за наблюдение на вноса и за предотвратяване на вредни отклонявия в търговията от митата

Европейската комисия съобщи, че създава средство за наблюдение на вноса, за да се предотвратят вредни отклонения в търговията. Уточнява се, че мярката е насочена срещу внезапно и дори разрушително нарастване на вноса в ЕС.

Когато търговията със значително количество стоки бъде възпрепятствана от високи мита и други ограничения, тези стоки може да бъдат пренасочени към ЕС. С новото средство комисията ще може бързо да установи повишения на вноса и да предприеме рано мерки в защита на европейския пазар от неблагоприятно въздействие, се пояснява в съобщението, цитирано от БТА.

Комисията приканва европейските производители и държавите от ЕС да предоставят допълнителни пазарни проучвания и данни за икономическото състояние на промишлеността. Това ще подпомогне ЕК при определянето на стоките, които биха създали заплаха при значително увеличение на вноса.

В съобщението се посочва, че ЕК установява диалог с Китай, за да проследи възможните отклонения в търговията. Комисията пояснява, че цели да защитава икономическите интереси на ЕС и да насърчава равни условия на конкуренция за европейските промишлени отрасли.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Васил Терзиев: Повишението в цените за паркиране е отлагано от 2016 г. и отразява реалната инфлация
Украйна ще внася втечнен природен газ от Гърция през предстсоящата зима
Финландският президент Стуб: Малко вероятно е да има примирие в Украйна преди пролетта
Британският вътрешен министър Шабана Махмуд обяви радикални реформи в системата за убежище, вдъхновени от Дания
Освободеният във Венецуела френски гражданин Камило Кастро се завръща у дома
ДКСБТ отчита спад в цените на плодове, зеленчуци и основни храни у нас
Япония подготвя икономически пакет за над 17 трилиона йени
Зеленски благодари на гръцкия президент Тасулас за подкрепата на Гърция за Украйна в енергийната област