Магнус Брунер: Предстои рязко увеличение на депортациите от ЕС
Европейската комисия очаква рязко увеличение на депортациите от Европейския съюз през последната година, заяви еврокомисарят по вътрешните работи и миграцията Магнус Брунер, предава БТА, позовавайки се на ДПА.
"Процентът на депортации се е увеличил от 19% през 2023 г. до 27% през първите три тримесечия на 2025 г. Това означава, че е вероятно тази година да достигнем най-високия процент на депортации от 2019 г. насам", каза Брунер за неделното издание на германския в. "Велт".
Той обаче добави, че това "все още е далеч от достатъчното".
"Трябва да се борим с незаконната миграция на всички фронтове", заяви Брунер. Това включва последователно депортиране на тези, които са загубили правото да останат в ЕС, каза еврокомисарят, както и "бързо отхвърляне на молбите на хора , които имат слаби перспективи за получаване на убежище".
Това изисква и тясно сътрудничество с трети страни с цел да се гарантира, че хората няма да тръгват по опасни миграционни маршрути, каза още той.
Страните членки на ЕС сключиха широкообхватни споразумения по ключови аспекти на миграционната политика в началото на декември в Брюксел, отбелязва ДПА.
Наред с други мерки, те се споразумяха да увеличат натиска върху лицата, чиито молби за убежище са били отхвърлени и да направят процедурите по депортиране по-ефективни.
В бъдеще се предвижда и създаването на центрове за връщане на такива лица в трети страни извън ЕС.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
|
|
Хедж фондовете кръжат около британските акции, след като Анди Бърнам обеща „нов икономически модел“
Икономика |До края на годината трябва да подменим водомери и топломери с дистанционни
България |Digital age: Невидими дронове, управление на роботи със силата на мисълта и потапящи се къщи
Технологии |Министър Найденов: Статуквото в съдебната власт продължава да действа по добре познатия начин
България |„Маркет ЛИНКС“: Доверието към кабинета „Радев“ продължава да намалява
България |Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Технологии | Advertorial |Времето: Слънчево утро, но следобед ще се заоблачи, а на места и ще превали
България |Върнете стратегическия сторителинг обратно в центъра на растежа
Маркетинг |На днешната дата, 23 юли. Рождениците днес
На днешната дата |САЩ и Саудитска Арабия подписаха знаково ядрено споразумение
Свят |Цените на петрола се повишиха до шестседмичен връх на фона на ескалацията на напрежението в Близкия изток
Енергетика |ЕС одобри сливането на Paramount и Warner Bros за 110 милиарда долара
Компании |Китай започна двудневни учения в Тайванския проток
Свят |ADVERTORIAL
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Постигаме повече заедно: cargo-partner и Nippon Express напредват с интеграцията в Словакия, Полша и Австрия
Коментари
Няма въведени кометари.