Словакия няма на подкрепи новия пакет санкции срещу Русия, ако ЕК не осигури решение за доставките на енергия

 Словакия няма на подкрепи новия пакет санкции срещу Русия, ако ЕК не осигури решение за доставките на енергия

Словакия няма да подкрепи предстоящия 18-и пакет санкции срещу Русия, освен ако Европейската комисия не предостави реалистично решение за кризисната ситуация, в която Словакия ще попадне след пълното прекратяване на доставките на газ, петрол и ядрено гориво от Русия. Това написа снощи в социалните мрежи премиерът на страната Роберт Фицо, цитиран от словашката новинарска агенция ТАСР.

ЕК представи снощи 18-ия пакет санкции срещу Русия заради инвазията ѝ в Украйна. Той цели да намали приходите на Русия от нейните енергийна и военна индустрия. Новият пакет предлага по-нисък таван на цените на руския петрол и забрана за търгуване с компаниите, управляващи тръбопроводите „Северен поток-1“ и „Северен поток-2“ и с банките, които участват в заобикалянето на санкции, информира БТА.

Очаква се началото на обсъжданията на пакета да започне сред страните членки на ЕС още тази седмица. За приемането му е необходимо тяхното пълно единодушие.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски: 60% от оръжията на украинската армия вече се произвеждат в Украйна
Иван Иванов спечели титлата от Откритото първенство по тенис на САЩ при юношите
След оплаквания: OpenAI ще реорганизира екипа, отговарящ за поведението на ChatGPT
За пръв път в историята хора от общността на ЛГБТ участват официално в поклонение във Ватикана
Никола Цолов втори във Формула 3, тимът му стана шампион
Зеленски отхвърли идеята на Путин за среща в Москва и го покани в Киев
Тръмп започна акция срещу имигранти в американския щат Масачузетс
България и НАТО провеждат международно учение за управление при извънредни ситуации