Папа Франциск: Меркел се ядоса, като нарекох Европа „бездетна жена“

Папа Франциск I разкри в интервю, че е получил гневно обаждане от германския канцлер Ангела Меркел, след като в своя реч е сравнил Европа с "бездетна жена", съобщава "Гардиън".
В изказване пред Европейския парламент през ноември 2014 г. папата е заявил, че континентът "вече е старица, не е плодовит и изпълнен с живот". "Тя беше малко ядосана, защото сравних Европа с бездетна жена, неспособна да ражда деца", каза Франциск в интервюто за италианското издание "Кориере де ла сера", допълва БГНЕС.
"Тя ме попита дали наистина смятам, че Европа вече не може да има деца", посочва папата. Той отговорил на канцлера, че Европа може да има деца заради своите силни и дълбоки корени. "В най-тъмните моменти тя (Европа) винаги е показвала, че има неочаквани възможности", е казал още папата на Меркел.
В интервюто папата също заявява, че според него Русия може да допринесе много за световния мир. Също като Китай, "Русия има много какво да даде", посочва той като подчертава, че възгледите на Ватикана и Москва са се доближили в някои случаи около кризите в Близкия изток.
В петък папа Франциск и руският патриарх Кирил ще проведат първата среща между ръководителите на Римокатолическата и Руската православна църква от 11 в. насам.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Само две търговски вериги са публикували цените си на сайта "Колко струва"
България |Милиони евро и хиляди контейнери са конфискувани при разследване за незаконен внос от Китай в Гърция и други европейски страни
Бизнес |Безопасност: Отборът на Барселона отлага завръщането си на легендарния стадион „Камп Ноу“
Спорт |Социалният министър: Възрастта за пенсиониране не трябва да се увеличава
Политика |Луис де Гиндос: ЕЦБ подкрепя по-малко банкови буфери и по-прости правила за малките кредитори
Финанси |Бойко Борисов предлага да се закрие ДАИ
Политика |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |България започва нов сондаж за природен газ в Черно море
Политика |Едно от пет работни места в туризма ще останат незаети в Европа през следващото десетилетие
Свят |Зеленски: Положението в Запорожката АЕЦ е критично
Свят |От 8 октомври ще санкционират търговците, които вдигат цените необосновано
България |Обратно изтичане на мозъци: 85 известни учени от САЩ са се преместили на работа в Китай от 2024 г.
Свят |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.