Съдят българи в Румъния за укриване на данъци от 180 млн. евро
Прокурори от румънската Дирекция за разследване на престъпленията на организираната престъпност и тероризма от териториалната служба в град Констанца изпратиха на съд 30 души. Сред тях има граждани на Румъния, Гърция и България, за които се смята, че са били членове на организирана престъпна група на територията на Румъния между 2007 и 2011 г. Това съобщава агенция „Аджерпрес”, цитирана от БТА.
Полицейските органи в страната твърдят, че групата е нанесла щети на държавния бюджет от близо 180 милиона евро чрез укриване на данъци и пране на пари. Разследващите посочват, че обвинените лица са създали финансово-счетоводен механизъм, за да не платят дължимите данъци и такси на държавния бюджет на Румъния. Лидери на групата са били един румънец, един грък и двама българи. Те са привлекли и други физически лица, които са действали чрез общо 30 фирми, разделени в две категории.
Първата категория фирми са били ръководени от лидерите на групата и са били данъчно и счетоводно изрядни, а втората - фирми "фантоми", създадени от български граждани, специално вербувани от престъпната група. Издавали се фактури с авансово плащане за големи количества житни култури без да има реална доставка на стоката, но при пълно инкасиране на парите по фактурите. Въпросните суми се прехвърляли към сметките на фирми в България, а оттам - чрез офшорни компании били връщани в сметките на компаниите, ръководени от лидерите на групата. Прокурорите са поискали превантивен арест за 23 обвиняеми.
Делото е заведено в трибунала на Констанца.
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
The Times: ЦРУ и Мосад провеждат свръхсекретна операция, за да разберат жив ли е аятолах Моджтаба Хаменей
Свят |Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
Компании | Advertorial |Как се създава една незабравима лятна вечер?
ПР и събития |Германия анализира уязвимости на Китай в подготовка за потенциална търговска война
Икономика |Франция евакуира 4000 души заради бушуващите пожари, жегите усложняват борбата с огъня в Европа
Свят |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |Възход и спад в луксозните стоки: чанти и обувки губят популярност за сметка на бижутата
Бизнес |Хората, които отлагат, могат да бъдат разделени на 9 типа. В коя група попадате вие?
Мениджмънт |Времето: След обяд над източните и планинските райони ще се заоблачи, а на места и ще превали
България |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
БългарияLinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
Общество9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
ТехнологииADVERTORIAL
Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Коментари
Няма въведени кометари.