ЕК изпрати 400 препоръки на България за развитие на земеделието и селските райони

ЕК изпрати 400 препоръки на България за развитие на земеделието и селските райони

Европейската комисия (ЕК) е изпратила 400 коментара и препоръки по Стратегическия план на България за развитие на земеделието и селските райони през 2023-2027 г. Това съобщи на брифинг министърът на земеделието Иван Иванов.

Искам да подчертая, че това са коментари, а не забележки, поясни той. Иванов допълни, че като цяло ЕК дава позитивна оценка на плана.

Министерството на земеделието определя 40 коментара като съществени, 160 – като технически и 205 – като общи, които не се нуждаят от коментар. Това ще позволи да се съсредоточим върху действителната работа, каза министър Иванов. Ще направим необходимите корекции, където е нужно, ние работим с пълна пара, допълни още той.

Представителите на Министерството на земеделието ще провеждат по три срещи седмично с експерти от ЕК. Предвиждаме интензивна комуникация, тъй като това ще определя селскостопанската политика на страната в следващите пет години, коментира Иванов.

Заместник-министър Момчил Неков информира, че благодарение на усилията на експертите в Министерство на земеделието, ще бъдат осигурени 1,4 млрд. евро.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

През 2025 година изкуственият интелект ще изхвърли емисии въглероден диоксид колкото цял Ню Йорк
Археолози: Древен „воден култ“ е изградил монументи, по-стари от Стоунхендж
Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Времето: Сняг и виелици на Коледа
На днешната дата, 25 декември. Рождество Христово, Коледа
Зеленски: Последният мирен план предвижда възможно изтегляне на Украйна от изтока
Проруски хакери твърдят, че са извършили кибератака срещу Френската пощенска служба
Венецуела обвинява САЩ в „изнудване“ за конфискуването на петролни танкери