Хонконг дава на всеки жител над 18 г. ваучери за 5000 местни долара за пазаруване и услуги

Хонконг дава на всеки жител над 18 г. ваучери за 5000 местни долара за пазаруване и услуги

Хонконг поема курс към възстановявяне на икономиката си след пандемията. Показателен за това е новият бюджет на специалния район. Настоящият бюджет има за цел стабилното развитие и общия просперитет на Хонконг и предвижда продължаване на новата практика за потребителски ваучери за стимулиране на потреблението, предаде Радио Китай.

Всеки жител в Хонконг над 18 години ще получи 5000 хонконгски долара във формата на купони за пазаруване и услуги. Чън Маобо, началник на отдел „Финанси“ към правителството на Хонконг, представи бюджета за финансовата 2023/2034 г. пред Законодателния съвет на спецрайона. Това е първият бюджет на сегашното правителство след епидемията и възстановяването на обмена с континенталната част на страната и останалия свят. Освен това местните власти ще предприемат редица други мерки за привличане на повече туристи и в подкрепа на местни предприятия.

Хонконг се опитва да покаже, че градът се завръща на световната сцена, като прие домакин на няколко високопоставени събития, включително международна банкова среща на високо равнище и емблематичния турнир по ръгби седмобой. Градът започна и кампания за завръщане на туристите като предостави половин милион самолетни билети, които се разиграват чрез лотария. Тъй като Хонконг не успя бързо да влезе в крак с голяма част от останалия свят в премахването на мерките на Covid, неговият най-близък съперник Сингапур се възползва от това, като се насочва към хората с високи доходи в Хонконг с нова, гъвкава петгодишна виза. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
КЕВР предлага поскъпване на тока и парното с 5% от следващия месец
Скандалният инфлуенсър Анрю Тейт остана без шофьорска книжка в Румъния
Петър Дилов: Присъединяването към еврозоната ще повиши покупателната способност на българите
Тръмп: Си Цзинпин ще възобнови износа на редкоземни минерали за САЩ
Неизвестно за известните: Модният революционер, на когото маркиза и звезди донасят късмет и пари
Защо Германия иска да отмени един от националните си празници?